Węgrzy dzisiaj nie zaskoczyli - zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów główna stopa wzrosła o 30 p.b. do poziomu 1,50 proc. To kontynuacja cyklu zapoczątkowanego trzy miesiące temu. Obecny poziom stóp procentowych był ostatnio obserwowany w 2015 r. Inflacja, która wyraźnie narusza ostatnio cele banku centralnego może pozostać głównym argumentem do kolejnych ruchów. I to sprawia, że forint wyrasta na najsilniejszą walutę w regionie, co jeszcze pół roku temu byłoby nie do pomyślenia.
Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.
73 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.