Spekulacje dotyczące tego, jakoby po piątkowym posiedzeniu Bank Japonii miałby rozpocząć przegląd wpływu dotychczasowych działań w polityce monetarnej, nie doprowadziły dzisiaj do umocnienia się jena wobec dolara. Rynek zdaje się zakładać, też bazując na komentarzach prezesa Ueda, że posiedzenie BOJ da "gołębie" akcenty, zwłaszcza biorąc pod uwagę założenia dotyczące spadku inflacji poniżej celu w roku fiskalnym 2025. Co, zatem może mieć znaczenie dla USDJPY? Wydaje się, że globalne rynki akcji. Jeżeli tu zacznie być bardziej zauważalny tryb risk-off, to jen mógłby na tym skorzystać.
Technicznie - dzisiejsze odbicie nie doprowadziło do znaczącego naruszenia oporu przy 134,50. Może to sugerować, że w kolejnych dniach zobaczymy powrót do przeceny USDJPY zaczętej kilka dni temu. W szerszym kontekście widać, że pozostajemy w formacji flagi, która teoretycznie powinna skutkować wyjściem na wykresie dołem.
Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.
72 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.