Już tym razem, analiza pszenicy bez żartów, z potencjalnymi miejscami na SHORT i LONG. Zacznijmy od, jak zawsze u mnie, większych interwałów niż dzienny. Może na początek miesięczny (rys. 1).
Rysunek 1. Interwał M1 - jak po zielonym sznurku.
Świece z czerwca i lipca nie zachęcają do inwestowania po mimo zielonych kolorów. Jedyne co zachęca to zielona linia trendu, która od czerwca do lipca zareagowała wzrostami o 35%. Pisałem o reakcji na linię trendu w jednej z analiz (zał.). Obecna świeca również nie wygląda ciekawie. To co będzie pozytywne to gdy cena będzie się trzymać nad zieloną linią trendu.
Jeżeli chodzi o interwał tygodniowy (rys. 2) to widać na ten moment niewielki knot odbijający od linii trendu. Ostatnie świece pokazują kierunek i siłę na możliwe dalsze spadki. To co pocieszać może w przypadku wzrostów to, że poprzednia świeca może była początkiem formacji odwróconego młota. Od obecnej świecy tygodniowej oczekiwałbym silnego ruchu w górę i zakończeniu się znacznie, a minimum, powyżej knota poprzedniej świecy, aby zwiększyć szansę na wzrosty ceny odbijającej się od linii trendu.
Rysunek 2. Interwał tygodniowy - nie widać wiele pozytywów na wzrosty.
Teraz czas przedstawić wsparcia i opory. Mamy trend spadkowy jedynie przesłanką za wzrostami jest zielona linia trendu. Czyli podsumowując od wielu lat trend wzrostowy, ale od marca 2022 spadki. Z tego powodu nie daję etykiety bo jest dla mnie 50/50.
WSPARCIA a) linia trendu b) 572 - miejsce gdzie w na początku roku 2020 poziom był testowany jako opór, a następnie jako wsparcie już pod koniec roku c) 468, 450, 418 - dołki z lat 2019 - 2020
Wiadomo walor ten ma dłuższą historię i możliwe są niższe poziomy wsparcia, ale analizuję dla tego wykresu także można sobie poszukać. Ja pewnie skorzystam z długiej historii na jednym brokerze [bez reklamowania].
OPORY Tutaj przedstawię jedynie te widoczne na interwale D1, a są to: a) 780 - zasięg błękitnej korekty, a skoro to nie apteka to możliwe, że dlatego mamy takie spadki od 776 (rys. 3), po nowe dołki (z maja 2023)
Rysunek 3. Interwał D1 - błękitna i żółta korekta.
b) 797 - poziom ceny, który na początku 2023 roku był silnym oporem c) 871 - pierwsze ważne fibo 0.382 dla spadków z marca 2022 d) 887 - zasięg żółtej korekty 1:1 jak na rys. 3 e) 949 - szczyty z października 2022 f) 949 - 0.5 fibo dla spadków z marca 2022 g) 1055 - 0.618 fibo dla spadków z marca 2022 h) 1185 - 0.786 fibo dla spadków z marca 2022 i) 1283 - szczyty z maja 2022 j) 1353 - "szczyty szczytów"
Także ja dla miejsc OPORU będę szukał miejsca na skalping albo dłuższy swing na SHORT.
Na co warto zwrócić uwagę? Na obecny podwójny szczyt z okolic 776, którego zasięg już teraz liczony (moim zdaniem) ma swój koniec z punktu c ze wsparć czyli 468 - rys. 4.
Rysunek 4. Interwał D1 - podwójny szczyt z zasięgiem na 468.
Patrząc na dzisiejsze odbicie na interwale H1 (rys. 5) to jedyny promyk na możliwe wzrosty. Tak jak wspominałem w analizie, bardzo ważny będzie cały ten tydzień. Ewentualnie powolne wspinanie się z linią trendu (ale nad linią) w kolejnych tygodniach. Osobiście wolę silny strzał w górę niż powolne wchodzenie. Powolne wchodzenie może nie zachęcać do wejścia w LONG.
Rysunek 5. Interwał H1 - silny ruch na H1 odbicia od linii trendu.
PODSUMOWANIE W skrócie szukam SHORTów na skalp z "miejsc oporowych" (z formacjami świecowymi) lub linia trendu i poziom 468 na LONG ale z niewielkimi zasięgami. Nie wiem jaki scenariusz dla osób na długi termin, co zrobić ale wiem co zrobić w wyznaczonych wyżej miejscach. Warto obserwować wszystkie poziomy oporów, wybicie ich i utrzymywanie się nad nimi będzie oznaką popytu i potencjalnego wejścia w pozycje LONG po korektach.
Niech pieniądz będzie z Nami!
Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.