selcukitmis

Deep Finder

selcukitmis アップデート済   
This indicator shows you the most convenient buying times. It helps you lower your average and earn high profits by purchasing incrementally.
リリースノート:
EN : It is almost impossible to buy cryptocurrencies from the bottom or sell from the top, in order to catch these points, to wait with the least loss in the position and to exit the trade in the most profitable way, you should gradually buy and gradually sell the product in your hand.

The Deep Finder indicator marks you the acquisition points gradually and systematically. Re-purchasing the total amount you bought at each stage shown will help you lower your average and keep your loss at the lowest level.

Your exemplary purchasing strategy, in accordance with the cash you have in hand, will help you to exit the position in the most profitable way.

In each stage (except stage 2), it is recommended to have 2 times the MONEY you have purchased before. It is recommended that you only buy as much as the first purchase in stage 2.

Stage 1: 10$
Stage 2: $10
Stage 3 : $20
Stage 4: $40
Stage 5: $80
Stage 6: $160
Stage 7: $320
Stage 8: $640
Stage 9: $1280
Stage 10: $2560

TR : Kripto paraları en dipten almak veya en tepeden satmak neredeyse imkansızdır, bu noktaları yakalamak, pozisyon içerisinde en az zararla beklemek ve işlemden en karlı bir biçimde çıkmanız için kademeli bir şekilde satın almalı ve kademeli bir şekilde elinizdeki ürünü satmalısınız.

Deep Finder indikatörü size kademeli ve sistematik bir şekilde alım noktalarını işaretler. Gösterilen her aşamada toplam satın aldığınız miktar kadar tekrar alım yapmanız ortalamanızı düşürmenizi ve zararınızı en düşük seviyede tutmanıza yardımcı olur.

Örnek satın alma stratejiniz elinize bulunan nakite uygun olarak aşağıdaki şekilde olması pozisyondan en karlı bir biçimde çıkmanıza yardımcı olur.

Her aşamada (2. aşama hariç) bir önceki alım yaptığınız PARA CİNSİNDEN 2 katı olması tavsiye edilir. Sadece 2. aşamada ilk satın aldığınız kadar almanız önerilir.

1. Aşama : 10$
2. Aşama : 10$
3. Aşama : 20$
4. Aşama : 40$
5. Aşama : 80$
6. Aşama : 160$
7. Aşama : 320$
8. Aşama : 640$
9. Aşama : 1280$
10. Aşama : 2560$
リリースノート:
Small fixes
リリースノート:
EN : You will now be able to set the ATH value yourself

TR: Artık ATH değerini kendiniz belirleyebileceksiniz
リリースノート:
Comment removed
リリースノート:
Bug fix
リリースノート:
Range fix
オープンソーススクリプト

TradingViewの精神に則り、このスクリプトの作者は、トレーダーが理解し検証できるようにオープンソースで公開しています。作者に敬意を表します!無料で使用することができますが、このコードを投稿で再利用するには、ハウスルールに準拠する必要があります。 お気に入りに登録してチャート上でご利用頂けます。

免責事項

これらの情報および投稿は、TradingViewが提供または保証する金融、投資、取引、またはその他の種類のアドバイスや推奨を意図したものではなく、またそのようなものでもありません。詳しくは利用規約をご覧ください。

チャートでこのスクリプトを利用したいですか?