Ważna strefa dla BTC

Zgodnie z moimi przewidywaniami BTC załamało się i doszło pierwsze do poziomy ATH z 2017 roku a następnie do drugiej strefy popytowej w okolicach 18500 USD. O tych spadkach pisałem w analizie zatytułowanej "Jeszcze jedna okazja na zakup BTC".
W analizie tej wskazałem, że po dojściu do opisanej strefy popytowej warto zastanowić się nad zakupem BTC. Dziś jednak chciałbym przestrzec przed upartym trzymaniem się tej pozycji. Widzę bowiem kumulację oporów, których brak przebicia spowoduje dalsze spadki.

------------------------------------
Linie oporów


Jak zerkniemy na wykres z trochę dalszej perspektywy zauważymy, że zbliżamy się do linii oporów.
スナップショット
スナップショット
Tego rodzaju linie same w sobie stanowią ważne elementy, a ich przebicie może okazać się trudne. Tym bardziej, że jak widzimy na wykresie dziennym jest tu kumulacja linii trendów i wyjście z zaznaczonego trójkąta będzie wymagało dużej siły kupujących.

------------------------------------
Świece i wolumeny spadkowe


Teraz przyjrzyjmy się jak budowały się spadki. Tu niestety nie mam dobrych wiadomości, gdyż nie tylko były to znaczące ruchy ceny ale również podwyższony wolumen. Tym samym widać, że ktoś wyzbywał się znacznej ilości BTC.
スナップショット
Dla uspokojenia dodam, że na wykresie tygodniowym nie wygląda to tak fatalnie i widać od dłuższego czasu zwiększone zainteresowanie Bitcoinem. Niemniej jednak dwa ostatnie tygodnie opiewały w większą podaż.

------------------------------------
Układy harmoniczne


Gdy przyjrzymy się obecnej sytuacji zauważymy, że obecny ruch ceny niepokojąco układa nam się w pewien układ harmoniczny charakterystyczny dla układu Głębokiego Kraba.
スナップショット
Tego rodzaju układ w założeniu składa się z punktu B wypadającego na mierzeniu 88,6 Fibo fali XA. Punktem C wypadającym miedzy 38,2-88,6 Fibo fali AB. W naszej sytuacji punkt B wypadł idealnie na mierzeniu 61,8 Fibo co źle wróży bo jest to jedno z najsilniejszych mierzeń. Punkt D niestety w takim układzie harmonicznym powinien wypaść na mierzeniu 161,8 Fibo fali XA. Tym samym oznaczałoby to spadki do wielokrotnie już sygnalizowanych poziomów, czyli około 12K za jednego Bitcoina. Na szczęście obecne ruchy mogą oznaczać tylko podwójne dno innej większej formacji ale o tym już pisałem w analizie "Gdzie szukać miejsc kluczowych na BTC?" i nie ma sensu abym to tu powtarzał. Zachęcam jednak do zapoznania się z tą analizą bo to może okazać się bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej. Dodatkowo opisywana tu formacja Głębokiego Kraba nie jest często spotykana w praktyce.

------------------------------------
Ważna strefa


Jak już wspomniałem wyżej mamy tu kumulację oporów i ważnym jest abyśmy dokonali ich przebicia. Oporami tymi są właśnie linie trendów oraz co ważne wierzchołek opisany w zaznaczonym układzie harmonicznym literą C. Mamy tu bowiem dodatkowe mierzenia Fibo, które mogą trzymać cenę w ryzach i powodować, że brak b
スナップショット
Zaznaczona na powyższym wykresie strefa jest dosyć rozległa ale bardzo ważna. Brak jej wyraźnego przebicia będzie oznaczało, że jeszcze nie jesteśmy gotowi na ruch w górę. Optymizmem nie napawa również układ wskaźników.

------------------------------------
Podsumowanie


Jeżeli mnie śledzisz i przy pomocy moich poprzednich analiz zawarłeś transakcje kupna w wyznaczonej przeze mnie strefie, czyli w okolicach 18500-19000 USD, to trzymaj swoją pozycję. Pamiętaj jednak aby wyjść z niej z jakimkolwiek zyskiem w przypadku dalszego spadku ceny. Nie wierzmy ślepo, że BTC będzie tylko rosło. Wiele czynników przemawia, że nie jest to jednak koniec spadków. O kolejnym z nich pewnie opisze w jednej z moich kolejnych analiz.
Bitcoin (Cryptocurrency)BTCBTCUSDBTCUSDTCrabcryptoTechnical IndicatorskryptokryptowalutakryptowalutyTrend Analysis

他のメディア:

関連の投稿

免責事項