Ostatnią analizę złota popełniłem dosłownie 2 miesiące temu, a konkretnie 1.08. Tak samo jak wtedy przeanalizujmy wszystkie "ciekawe" interwały zaczynając od miesięcznego. Dodatkowo nawiążę do ostatniej analizy gdyby miało się coś zmienić. Ostatnie to miejsca wsparć i oporów, które mogą mieć znaczenie w najbliższych kolejnych miesiącach.

Na interwale miesięcznym (rys. 1) świeca wrześniowa pokazała silne wyprzedanie tego waloru. Może dlatego, że dopiero docieramy do strefy gdzie mogą zacząć się zakupy.

スナップショット
Rysunek 1. Interwał miesięczny - od ostatniej analizy było niezdecydowanie jest spadek w dół.

To co mnie martwi na tym interwale to opór na poziomie miesięcznych korpusów świec na poziomie 1989, o czym pisałem ostatnio i obecnie bardziej realizujący się (w wielkim uproszczeniu) "potrójny szczyt". Na tym interwale, dla tego wykresu, mamy trend wzrostowy od 2017 roku i od 2020 roku trend boczny. Perspektywa ostatnich miesięcy to spadek (może tylko korekta). Czyli w długim (wieloletnim) terminie raczej wzrosty, kilka, kilkanaście świeczek spadki lub trend boczny. Pokonanie trwałe dołków z listopada 2022 roku da sygnał na zmianę trendu z bocznego na spadkowy. To znaczy cena na jakiejś miesięcznej świecy musiałaby się zamknąć poniżej 1614 i najlepiej w kolejnej nieudolnie testować ten poziom jako opór i zamknąć się poniżej.

Na interwale tygodniowym (rys. 2, celowo więcej wykresów ze wskaźnikami dodałem) ostatnia świeca to wyraźne poddanie, które nie skończyło się jeszcze...

スナップショット
Rysunek 2. Interwał tygodniowy - wyraźny początek silniejszego spadku na T1?

W tym momencie wróciłbym do tego co napisałem odnośnie tygodniowego wskaźnika stochRSI, autocytowanie:

"W perspektywie tygodniowej jedynie w kontekście wzrostów martwi mnie tylko wskaźnik StochRSI ale to raczej jako mały kamyczek ostrzegający, że miejsce do wzrostów z korekty 1:1, może nie być tym, który wyniesie nas na np. 2100 - rys. 2. To tylko wskaźnik cena go zaraz może skorygować."

Także jednak obawy się potwierdziły i to co powątpiewałem czyli sens wagi wskaźnika potwierdził się (robiąc jeszcze wyższy szczyt niż robiła to cena). To też nie jest pozytywne w kontekście nadania analizie etykietę LONG. Tak jak w perspektywie lat nie obawiałbym się dojścia do powyżej 2100 tak najbliższy kwartał/półrocze, a nawet rok mogą być różne.

Jeżeli przejdziemy do interwału dziennego to po pierwsze z ostatniej analizy cena reagowała na korektę, o której pisałem wtedy w części zatytułowanej Korekta 1:1 czyli kontynuacja fali. Poziom 1907 został przebity dzienną świecą i również idziemy testować niższe poziomy cenowe, cytując: "Ale jeżeli zejdziemy poniżej 1907 zamykając knot dziennej świecy wyraźnie poniżej tego poziomu to spodziewałbym się testu niższych poziomów."

I teraz pytanie jest: gdzie i czy są to silne poziomy popytowe. W mojej ocenie najsilniejsze strefy popytu obecnie nadchodzą, przed ewentualnym dalszym upadkiem do 1726 czy też 1614. A są to poziomy podobne do analizy z przed dwóch miesięcy. Tutaj już tej długiej "części 2" nie cytuję, tylko dodaję załącznik. Ale to co się nie zmieniło to, że nie chciałbym widzieć aby nie tyle dzienna świeca, co raczej tygodniowa zamknęła się poniżej 1804, nawet jeśli mam zaznaczone tam jeszcze zielone strefy popytu (rys. 3). Po prostu liczę iż z tych niższych stref mogą być długie knoty wzrostowe zbierając niższe zlecenia aby dalej iść w górę. Moje strefy zakupowe w tradingu to najlepiej w przedziale 1834 do 1804. Jeżeli chodzi o prawdziwe złoto to nawet już od 1840 do 1786 w których kupno prawdziwego złota nie będzie mnie boleć (chyba, że to będzie ciężki łańcuch 😉).

スナップショット
Rysunek 3. Interwał dzienny - strefa coraz bliżej, ciekawe czy ją rozjedziemy...

Jeżeli chodzi o wskaźniki na dziennym interwale to pokazują tymczasowe wyprzedanie i na najbliższe dni może być reakcja do góry np. zahaczając o 1840 i wybić na północ, ale raczej cena powinna trochę tutaj pobyć i zejść niżej, aby zebrać zlecenia.

Czy to będzie zbieranie zleceń na akumulację (którą bardziej przewiduję) czy dystrybucję to już przyszłość pokaże! Strefa (1834 do 1804) ta powinna zadziałać wsparciem i zatrzymać spadki. Jeżeli jednak nie będzie ruchu w górę, a w bok to niestety trzeba będzie liczyć się z wybiciem do dołu nawet dojeżdżając do dolnych granic z miesięcznych interwałów "trendu bocznego" - (rys. 1). Opory (linie przerywane) dla ceny zaznaczyłem na każdym rysunku w zależności od interwału w tym linie trendu (nieprzerywane) zarówno jako wsparcie jak i opór w zależności od ich pokonania.

PS Ostatnio dawkuję przypisywanie etykiet do analiz bo nie można dawać ich w zależności od interwału. Tylko prawda jest taka, chociażby na podstawie tego co ja tu piszę, że łatwiej powiedzieć gdzie będzie reakcja niż kiedy oraz patrząc na takie walory jak złoto, że w perspektywie dekady i więcej powinno być wzrostowo (spekulacja na podstawie przeszłości i fundamentów), także będę pomijał wiele razy już w swoich analizach, ale w treści będę starał się pamiętać pisać o tym jak to widzę...

Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀

Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.


Technical IndicatorsSupport and Resistance

関連の投稿

免責事項